سوالات متداول

سوالات متداول
شیرین کننده مصنوعی مورد مصرف در محصولات رژیمی زمزم چیست؟
در محصولات رژیمی زمزم که با نام تجاری زمزم بلک در بازار موجود می باشد از ترکیب دو شیرین کننده سوکرالوز و  آسه سولفام پتاسیم استفاده شده است. این ترکیب 200 بار از شکر شیرین تر بوده و بدلیل پایداری ساختمان آن در برابر فرایند حرارتی، مصرف زیادی در صنعت غذا داشته است. سوکرالوز تنها ماده شیرین‌کننده ی مصنوعی است که از شکر واقعی گرفته شده این ماده حدود 600 بار از شکر شیرین‌تر است و طعمی مشابه شکر دارد. از این دو ترکیب تاکنون عارضه شناخته شده ای گزارش نشده است.

شیرین کننده کم کالری متداول دیگر در صنعت آسپارتام است که البته استفاده از آن سالهاست که در تولیدات شرکت زمزم ممنوع شده است.

ساختمان آسپارتام یک دی پپتید است و از دو اسید آمینه آسپارتیک اسید و فنیل آلانین تشکیل شده است و  در بدن متابولیزه شده و به اسید آمینه سازنده خود تجزیه می شود. این ترکیب 200 بار از شکر شیرین تر است و بنابراین مقدار کمی از ان برای ایجاد مزه شیرین مورد استفاده قرار میگیرد. متابولیزه شدن این ترکیب در بدن کالری کمی ایجاد می کند ولی تاثیری در میزان قند خون ندارد. آسپارتام در مقادیر بالا و از منظر سم شناسی، یک توکسین (سم) برای سیستم مغز و اعصاب محسوب می شود. اجزای حاصل از تجزیه اسپارتام در بدن، با عملکرد طبیعی سلولهای عصبی مداخله می کند. هم چنین مصرف آسپارتام برای افراد مبتلا به سندرم فنل کتونوریا خطرناک می باشد

پرسشی دارید؟ فرم زیر را پر کنید:

پر کردن موارد ستاره دار الزامی است
پر کردن موارد ستاره دار الزامی است

شرکت زمزم تهران

شرکت نوشابه سازی زمزم
شرکت نوشابه سازی زمزم تهران
تهران - خیابان آزادی - نبش جیحون - شركت زمزم تهران
تلفن: 8-66014695-021
فکس: 66014703 -021
© 2020 Zamzam Company. All right reserved. WebDesign: MAK